Náboj Brenneke .308Win. Basic 12,0g

1,80 €
S DPH
Množstvo

Cena 1,80 EUR/KS (v balení je 20ks)

Strelivo je možné zakúpiť len osobne v našej predajni po predložení zbrojného preukazu a preukazu zbrane. Aktuálnu dostupnosť si môžete  preveriť na e-maily : szolgai@szolgai.sk alebo tel.č. 0918 683 278.

----------------------------------------------------------------------------

BRENNEKE - PRE TÝCH, KTORÝM STAČÍ JEDNA RANA 

Brenneke je kvalita „made in Germany“.  V praxi to znamená bleskový prienik strely do tela zvieraťa a jeho skolenie bez zbytočného trápenia.

       Spoločnosť Brenneke bola založená v roku 1895 a je držiteľom viacerých patentov a tvorcom niekoľkých kalibrov. V roku 1935 bola úspešne dokončená strela TUG (Torpedo Universal Geschoss). Práve tento typ dal základ pre rozvoj ostatných dvojjadrových striel, ktoré sú kopírované viacerými svetovými firmami, ale kvalitou doteraz nepredbehli strely TIG, TOG a TUG. Tie patria medzi strelivo najvyššej triedy. Strely TIG a TUG (vpredu s mäkkším a vzadu s tvrdším oloveným jadrom) s poniklovaným oceľovým plášťom majú strižnú hranu a torpédovú zadnú časť, ktorá výrazne zlepšuje balistické vlastnosti. Vyznačujú sa fragmentáciou prednej časti strely po zásahu a minimálnou deformáciou zadného jadra v tele zveri.

BW